חממה טכנולוגית – מה זה וכיצד זה יכול לעזור לחברות בתחילת דרכן

אחד המושגים המוכרים והפופולאריים ביותר בתחום של חברות סטארטאפ ויזמות עסקית מסוגים שונים, היא חממה טכנולוגית. מדובר ברעיון שקיים כבר שנים רבות, ואנחנו יכולים למצוא אותו במגוון רחב של מקומות ברחבי הארץ.

חממה טכנולוגית היא למעשה גוף עסקי שעובד עם חברות צעירות בתחילת דרכן, יזמים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם העסקי, והוא עוזר להם להתפתח, הוא עוזר להם לבצע את הצעדים הראשונים בשלבי המחקר והפיתוח, על מנת שיוכלו לעמוד על הרגליים בעצמם ולפעול באופן עצמאי.

לחממה כזו יש את הכלים, הידע והניסיון, שכן מועסקים בה גורמי מקצוע שונים, הרבה פעמים עומדים מאחוריה יזמים מנוסים וותיקים שמבקשים לעזור לגורמים צעירים להשתלב בתחומים השונים ולפתח את היזמות שלהם.

החיבור לחממה טכנולוגית יכול להתבצע על ידי פנייה אל החממה, לעיתים החממה בעצמה פונה אל יזמים וחברות שנראות לה מעניינות, אפשר שהחיבור יעשה דרך משרדי ממשלה שיכולים לעזור בנושא, וכן אפילו דרך אירועי שבוע היזמות הגלובלי, שמשמש לא פעם מקור איכותי וטוב לחיבורים בין גורמים שונים, בין היתר בין חממות לחברות ויזמים צעירים.

מדוע משתלם לעבוד עם חממה טכנולוגית?

על פניו, יהיו שיטענו, שתמיד עדיף לעבוד לבד ולא להיות תלוי בשום גורם חיצוני. העניין הוא, שלא לכל אחד יש את הידע, ניסיון ובטח לא את המשאבים הכספיים להקים עסק או לפתח יזמה באופן עצמאי.

חממה טכנולוגית יכולה לספק את כל מה שנדרש, בפרט את הידע והניסיון, בשביל לקדם את התהליך בצורה טובה, מקצועית ואיכותית. כך החברה או היזם יוכלו לבצע את הצעדים הראשונים שלהם, מבלי שיקרסו או במצב בו הם לא ידעו כיצד לפעול וייאלצו לסגת מהרעיון שלהם.