גיוס כספים לסטארט אפ – 5 דרכים מומלצות לגיוס כספים

פעם, הורים חלמו שהילדים שלהם יהיו רופאים, עורכי דין, רואי חשבון. החל משנות התשעים, פלוס מינוס, החלום של לא מעט הורים זה שיהיה לילדים שלהם סטארטאפ. חברה קטנה שתייצר מוצר או שירות ייחודי והם יוכלו לעשות אקזיט שיאפשר להם לפרנס את עצמם בלי לעבוד קשה מדי.

העניין הוא, בשביל להקים ולהחזיק סטארטאפ כזה צריך לגייס כסף. זה כבר עניין לא פשוט כל כך. נכון שיש היום לא מעט דרכים וכלים, יש לא מעט אנשים שמוכנים להתגייס ולעזור, אך עדיין צריך לדעת איך עושים את זה. הרי יש לא מעט חברות סטארטאפ וכולן רוצות לגייס כספים, בין אם זה מגורמים פרטיים ובין אם זה מגורמים ממוסדים. התחרות היא לא פשוטה, בוודאי עבור חברות קטנות, בתחילת דרכן שאין להן עדיין מוצר וודאי וגם אין להן בהכרח שוק ספציפי שאפשר להיתלות בו.

לכן, גיוס כספים ומשקיעים, הוא כמעט אומנות במידה מסוימת. לכן, אם אנחנו רוצים להצליח בכך, הרי שעלינו למצוא את הדרכים הנכונות, עלינו למצוא את היתרונות שעומדים לרשותנו, ואז יהיה לנו קל יותר לעשות את זה.

לפני שנציג רעיונות שיכולים לעזור לכם בהקשר זה, חשוב לציין, כל הרעיון של יזמות/סטארטאפים הוא לא חדש ולכן גם אפשר למצוא הרבה מאוד חומר מקצועי שיכול לעזור בתחום, רצוי מאוד להתייעץ עם גורמים מנוסים, גורמים מומחים, כולל בעלי חברות שהתנסו בכך ויכולים לספק מידע רלוונטי בנושא.

דרכים לגיוס כספים בצורה נכונה

פנייה אל משקיעים פרטיים בתחום – ישנם משקיעים שמסכימים להשקיע אך ורק בתחום ספציפי. זה התחום שהם מכירים ולכן הם מעדיפים להשקיע בו. על כן, מומלץ לפנות אליהם ולא להתפזר. אז מגדילים את הסיכוי במידה מסוימת ליהנות מגיוס טוב.

פנייה אל משקיעים רחבים – מנגד, אפשר לפנות אל משקיעים שמעדיפים לא לשים את הכסף שלהם רק במקום אחד, אלא בוחרים להשקיע בחברות שונות. אם נציג להם את היתרונות שלנו, ייתכן מאוד שהם יבחרו להשקיע בחברה שלנו ולא בחברות אחרות.

בתי השקעות מתאימים – לפני שאנחנו פונים לגורם כזה, נכון לעשות מחקר מקיף ולראות האם בית ההשקעות אליו אנחנו רוצים לפנות, באמת יהיה מוכן לשים את הכסף של המשקיעים שלנו אצלנו ובאילו תנאים הוא יהיה מוכן לעשות זאת.

תוכנית עסקית ומצגת איכותית – בכל מה שקשור לגיוס כספים, אנחנו צריכים לדעת להגיע מוכנים לכל פגישה ופגישה. זה אומר להגיע עם תוכנית עסקית מתאימה, מצגת איכותית, להסביר היטב מה היתרונות שלנו ולמה משתלם להשקיע דווקא אצלנו.

קרנות ועמותות – ניתן למצוא מגוון רחב של קרנות ועמותות אשר מוכנות להשקיע בחברות סטארטאפ, בפרט אם מדובר בקרנות שעוסקות בתחום שלנו באופן ספציפי ומציעות לנו אפשרות לגייס כספים בתנאים נוחים. .