שורשים

RootsLogo

בחזרה לשורשים
פרויקט “בחזרה לשורשים” פועל מזה מספר שנים וזוכה להצלחה רבה. תחילתו ביוזמה מקומית של “שבוע היזמות הגלובלי” עוד בשנת 2011. ומאז גדל הפרויקט והתעצם ועד היום התקיים בעשרות בתי-ספר, בעיקר בפריפריה.
הפרויקט מושתת על עבודה של מתנדבים, רובם אנשי עסקים מצליחים ויזמים מנוסים.
להצלחת הפרויקט אנו “מחזירים” יזמים מצליחים לבתי הספר שלמדו בהם (על פי רוב, בפריפריה החברתית) למפגש אישי, להעצמת בני הנוער הלומדים שם.
במפגש מספרים היזמים על הדרך האישית והמקצועית שלהם, חולקים עם התלמידים את סיפור ההצלחה, ומשתפים גם בקשיים ובאתגרים שבדרך במטרה לחשוף בפני הצעירים את הדרך היזמית ואת האפשרויות שהיא מזמנת.
העובדה שמדובר באנשים שגדלו בסביבה שלהם, וקיבלו את אותם “תנאי התחלה” יוצרת הזדהות מעמיקה של הנוער איתם ומגבירה את תחושת המסוגלות של הדור הצעיר ותורמת להצלחת המפגשים

מה הצורך בפרויקט
קטר ההייטק של הכלכלה הישראלית השאיר מאחור את שאר קרונות הרכבת. ההתפתחות המרשימה שחוותה ישראל ב-20 השנים האחרונות פסחה במידה רבה על הפריפריה החברתית, והעמיקה את הפערים בחברה הישראלית.
פרויקט “בחזרה לשורשים” קם כדי להציע לצעירים בפריפריה החברתית דמויות לחיקוי (Role Models), שיאתגרו אותם, ידברו אל ליבם ויציירו להם חלום שאתו יוכלו להזדהות.

מהי מטרת הפרויקט
מטרתנו שכל תלמיד, בכל בית-ספר בארץ, אבל בעיקר בפריפריה, יוכל לפגוש יזם/ת מצליח/ה לשיחה בגובה העיניים שתפתח בפניו עולם חדש.
באמצעות מפגשי “בחזרה לשורשים” הילדים ובני הנוער לומדים להכיר את עולם היזמות; הם מקבלים הזדמנות לאמץ מודל לחיקוי, מישהו כמוהם. תוצאה זו מתגברת ככל ש”המפגש האישי” קרוב יותר.

DSCF1763Moran